Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie przez telefon? Zadzwoń!

Masz pytania? Chcesz złożyć zamówienie przez telefon? Zadzwoń ! 733 616 782

0

Your Cart

1 Luty- Dzień bez oleju palmowego

Międzynarodowa koalicja Palm Oil Watch International ogłosiła 1 lutego Dniem Bez Oleju Palmowego. To ważna informacja, ponieważ surowiec ten jest wciąż obecny w wielu produktach, które nas na co dzień otaczają.
Spróbuj idąc na zakupy poszukać go na liście składników ulubionych czekolad, batoników, mydeł. Raczej trudno jest go nie znaleźć, bo jest popularnym utwardzaczem, wypełniaczem i bazą dla różnych wyrobów spożywczych czy kosmetycznych.

Olej palmowy w postaci surowej jest wartościowym produktem spożywczym, jednak w takiej postaci NIGDY nie jest używany
ZAWSZE poddawany jest szkodliwej rafinacji, która pozbawia go wszelkich wartości odżywczych oraz indukuje w nim potencjalnie rakotwórcze substancje.

Mamy też olej palmowy utwardzony, który jest odporny na działania wysokich temperatur. W takiej postaci jest szczególnie szkodliwy ponieważ w trakcie uwodornienia oleju palmowego powstają niebezpieczne dla zdrowia izomery trans, które zmieniają właściwości błoń komórkowych

Już samo pozyskiwanie tego surowca jest bardzo szkodliwe dla środowiska, a jak widzimy zapewniania że surowiec pochodzi ze zrównoważonych upraw nie zniwelują jego negatywnego wpływu na nasze zdrowie.

W Malezji oraz Indonezji (najwięksi eksporterzy oleju palmowego) podpalane są nawet lasy aby pozyskać tereny pod uprawę palm. Niszczone są naturalne siedliska zwierząt!

Piszę o tym ponieważ olej palmowy jest bardzo często używany w produkcji mydeł i to niestety również w tych naturalnych.

Dobra wiadomość dla Ciebie jest taka, że u mnie tego surowca nie znajdziesz w żadnym produkcie.
Nigdy nie brałam go nawet pod uwagę w recepturowaniu mydeł, ani nawet nie kupiłam na testy.

Co możesz zrobić? Możesz spróbować zrezygnować dziś z zakupu produktu który zawiera ten surowiec. Zmiana zaczyna się od jednej osoby. Jeśli chcemy aby trend w wydobyciu tego surowca się zmienił, musimy sami zmienić nasze preferencje. To popyt generuje podaż. Stara reguła ekonomii.

Ciekawa jestem co Ty o tym myślisz? Co wiesz na ten temat? Podziel się w komentarzu

#dzienbezolejupalmowego #olejpalmowy #środowisko #naturalnapielęgnacja #mydlarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top
X