Kąpiel emolientowa z masłem kakaowym


Weekendowy tip dla Mam, ale nie tylko! Miało być zgrabne zdjęcie z moją ukochaną ceramiczną wanienką, ale nie mam jej chwilowo pod ręką 🤷‍♀️

KĄPIEL EMOLIENTOWA
to nic innego, jak kąpiel w ciepłej wodzie z natłuszczającymi dodatkami. I tu z pomocą przychodzą nam naturalne masła do ciała, które idealnie nadają się do takiej kąpieli. Masełko to ma w składzie oprócz masła kakaowego, Shea, kompozycji miękkich olejòw tłoczonych na zimno, również LANOLINĘ, oraz TAPIOKĘ. Ta druga to inaczej skrobię z korzenia egzotycznej rośliny manioku. Użyta została z masełku, dla poprawienia konsystencji oraz z uwagi na jej ochronne właściwości, dla skóry zaczerwienionej, podrażnionej i narażonej na otarcia.

KĄPIEL EMOLIENTOWA polecana jest w pielęgnacji niemowląt, ale również u starszych dzieci, oraz dorosłych, zawsze kiedy mamy problem ze swędzącą, suchą skórą, ze skłonnością do atopii.
Dlaczego akurat to masełko zamiast innych emolientòw dostępnych na rynku?
Ponieważ nawet “apteczne” produkty na pierwszym miejscu w składzie mają….. wodę 🤷‍♀️ A Tu nie o to chodzi, żeby wodę do wody dodawać..
Emolient ma mieć super moc NATŁUSZCZENIA a taką gwarantuje tylko sam tłuszczyk. Bezwodne masełko.

Masełko do ciała, czy też mus lub olejek to nic innego jak sam tłuszcz w bogatej formule, który tworzy na skórze film, dzięki czemu chroni ją przed nadmiernym odparowywaniem wody 💦
Kąpiel z nimi powinna być nie dłuższa niż 10- 15 minut a nawet i krócej. Prawidłowa temperatura wody w kąpieli powinna być zbliżona do temperatury ciała (ok. 37°C), ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zniszczenia naturalnego płaszcza lipidowego skóry i jej podrażnienia. Taka kąpiel ma działanie:
💮 nawilżające
💮 natłuszczające
💮 zmiękczające
💮 przeciwzapalne oraz
💮 przeciwświądowe

Oczywiście po takiej kąpieli można jeszcze dodatkowo wilgotne ciało natłuścić tym samym masełkiem 😊

W MYDLARNIA JÓZEFY znajdziecie kilka produktów, które możecie śmiało zastosować jako EMOLIENTY w KĄPIELI EMOLIENTOWEJ:

KAKAOWO-SEZAMOWE MASEŁKO DO TWARZY I CIAŁA

MUS DO CIAŁA GREJPFRUT

OLEJEK RELAKSACYJNY Z NUTĄ LAWENDY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X